ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5737163
*
nr 573 7163
Spegel
Förgylld, höjd: 130
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2009
kl 19:41:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:15:52
1
100 kr
28/3 14:51:46
2
150 kr
29/3 14:34:40
3
250 kr
29/3 19:36:47
4
300 kr
29/3 22:13:03
5
350 kr
29/3 22:29:23
6
400 kr
29/3 22:31:02
4
450 kr
29/3 22:32:28
7
500 kr
29/3 22:55:57
6
550 kr
29/3 23:23:35
7
600 kr
30/3 18:37:11
7
800 kr
30/3 18:59:30
6
650 kr
30/3 19:00:40
6
750 kr
30/3 19:01:09
6
850 kr
30/3 19:14:50
8
900 kr
30/3 19:35:50
9
950 kr
30/3 19:36:55
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 573 7163
Spegel
Förgylld, höjd: 130
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 15:15:52 | 1 | 100 kr |
28/3 14:51:46 | 2 | 150 kr |
29/3 14:34:40 | 3 | 250 kr |
29/3 19:36:47 | 4 | 300 kr |
29/3 22:13:03 | 5 | 350 kr |
29/3 22:29:23 | 6 | 400 kr |
29/3 22:31:02 | 4 | 450 kr |
29/3 22:32:28 | 7 | 500 kr |
29/3 22:55:57 | 6 | 550 kr |
29/3 23:23:35 | 7 | 600 kr |
30/3 18:37:11 | 7 | 800 kr |
30/3 18:59:30 | 6 | 650 kr |
30/3 19:00:40 | 6 | 750 kr |
30/3 19:01:09 | 6 | 850 kr |
30/3 19:14:50 | 8 | 900 kr |
30/3 19:35:50 | 9 | 950 kr |
30/3 19:36:55 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02